ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12167446
*
nr 1216 7446
Spegel
48x98
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2018
kl 19:25:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 14:50:43
1
Vinnande bud
11/11 21:17:55
2
150 kr
11/11 21:17:55
1
(budbetjänt)
12/11 17:11:10
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1216 7446
Spegel
48x98
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/11 14:50:43 | 1 | Vinnande bud |
11/11 21:17:55 | 2 | 150 kr |
11/11 21:17:55 | 1 | (budbetjänt) |
12/11 17:11:10 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02